Django ok 8 lat, staruszki kochają najbardziej

Django – pewny siebie, spokojny, trochę tajemniczy, silny, łagodny.
Django przyjechał do nas zmęczony podróżą, wystraszony i bardzo brudny… tak bardzo, że podjęliśmy desperacką decyzję: natychmiastowa kąpiel. Tak, wiem, to mogło się źle skończyć, bo to jednak 20kg – pies niewysoki, do kolan, ale widać, że silny, energiczny, z pięknymi zębami. Te jego słodkie, pełne pokory oczy wzbudziły w nas jednak poczucie, że to najspokojniejszy i najłagodniejszy przedstawiciel swojego gatunku. Choć jest zrównoważony, to nie brak mu temperamentu i ciekawości świata. Jest u nas dopiero 2 tygodnie, a widać, jak bardzo się otwiera, jak pragnie być kochany. Opiekun oczywiście powinien być stanowczy, nie powinien go jednakże traktować zbyt ostro. Ton, mowa ciała człowieka, które działają dyscyplinująco na naszą rezydentkę, ONkę, w nim wywołują lęk i postawę wręcz poddańczą – musiał zaznać od człowieka bicia i kopania.
Mimo pewnie dramatycznych doświadczeń ten stosunkowo duży psiak potrzebuje silnej więzi z rodziną i poczucia, że jest przez nią kochany. Jego ulubionym zajęciem jest siedzenie przy człowieku i żebranie o głaski.
Powierzchowne podobieństwo do sznaucera przejawia się też w charakterze – jest zrównoważony, choć dużo mniejszy, niż sznaucer olbrzymi, tak samo jak on – dobroduszny, opiekuńczy i wyrozumiały. Dobrze „dogaduje się” z psami, kotami (które pięknie ignoruje), z ludźmi starszymi i dziećmi. Jest bardzo delikatny w stosunku do ludzi, wygląda na to, że nigdy wcześniej nie był karmiony z ręki, nie wie, co to smaczki, toteż na początku starał się nawet nie tknąć dłoni człowieka zębem.
Sam jego wygląd budzi respekt, potrafi szczeknąć ostrzegawczo, z natury nie ufa obcym, ale nie bywa agresywny. Rzecz jasna, zaczepiany przez inne psy na wybiegu jeszcze za bardzo nie wie, co robić, na chwilę się rozwesela i zaczyna ganiać jak szczeniak, ale człowiek jest dla niego najważniejszy, jak widzi, że go obserwujemy, podbiega, poważnieje, jakby bal się własnej beztroski. Nie wdaje się w awantury z pobratymcami, a małe czworonogi traktuje pobłażliwie.
Ewidentnie jest piecuchem, w domu zachowuje się idealni, zachowuje czystość, nic nie niszczy, nie gryzie, nie drapie. Zostaje sam bez problemu i przesypia czas oczekiwania na rodzinę. Natomiast po wyjściu na dwór widać, że jest wytrzymały i lubi aktywność, jak każdemu psiakowi trzeba mu zapewnić odpowiednią ilość ruchu i zajęcie.
Ćwiczymy z nim podstawowe posłuszeństwo, pięknie panuje nad sobą, choć najsłabiej mu wychodzi spokojny siad i czekanie na komendę przy pełnej misce. No, ale pamietajmy, że do tej pory musiał sam zdobywać sobie pożywienie, to jest dla niego bardzo silny bodziec…. hmmm… tak silny, że potrafi ściągnąć jedzonko z blatu kuchennego i nie wybrzydza przy tym, i suchą bułą się zadowoli!
Widać, że jest inteligentny i pojętny, szybko pojmuje zasady obowiązujące w domu i podporządkowuje się naszym zakazom, a także połajankom naszej psiej rezydentki.
Tu jeszcze raz podkreślam, że jest wrażliwy na dźwięk głosu – dobre słowo często wystarczy, by go zachęcić do współpracy, z kolei podniesiony głos i niezadowolenie przewodnika są dostateczną „karą”.

Kamyka możesz poznać w Toruniu. Pamiętaj my traktujemy psa jak przyjaciela … a jak wiadomo przyjaciel może mieszkać tylko w domu. Buda, kojec inne rarytasy odpadają.

Wirtualna miseczka

Mamy pod swoją opieką kilkanaście psiaków, które codzienne potrzebują pokarmu.
Kup cegiełkę i karm je razem z nami !

1 cegiełka= 5 zł
Zostań domem tymczasowym

Zaproś pod swój dach naszego podopiecznego. Ty dasz mu ciepły kąt do czasu znalezienia tego jednego
wyśnionego domu stałego, a on tobie morze miłości.

 

Jesteś zdecydowany – ZADZWOŃ

Przekaż datek przez Facebook

Dajemy domy w hotelach dla psów, które codzienne potrzebują wsparcia.
Stwórz zbiórkę przez stronę Facebooka i wspieraj je razem z nami !

1. Kliknij w przycisk lub ten link
2. Na Facebook przycisk rozpocznij (o tutaj: http://prntscr.com/l04ol6)
3. Znajdź organizację non-profit Zwierzoluby z Siedlec(zobacz: http://prntscr.com/l04pb9)
4. Wpisz kwotę, którą chciałbyś zebrać. Kliknij przycisk Dalej –> Utwórz i Gotowe!

Zostań ZWIERZOLUBEM

jak to było … W KUPIE SIŁA – pracy jest ogrom a nas jest wciąż za mało.
Masz chęci i mozliwości do pomocy, zostań ZWIERZOLUBEM